Rainbow - przedszkole niepubliczne Kraków

Agnieszka i Jędrzej Małeccy

 

W Krakowie jest dużo dobrych przedszkoli, ale Rainbow wyróżnia się jednym –

ONI RZECZYWIŚCIE WKŁADAJĄ W PRACĘ SERCE :-)

A w przypadku dzieci jest to szczególnie ważne!

Mój syn Dorian powiedział, gdy poszedł do szkoły: „W Rainbow było super, a ja wtedy tego nie doceniałem”. To bardzo poważne słowa w ustach sześciolatka.

Kolejnym bardzo ważnym atutem są zajęcia z języka angielskiego z native speakerem oraz obecność dzieci, które na początku nie mówią po polsku. W ten sposób dziecko rozumie sens nauki języka. Przestaje to być dziwny wymysł rodziców, a zaczyna być potrzebne do zabawy. Pamiętam piękny dialog Doriana z kolegą, którego podstawowym językiem był angielski:

Dorian: To jest mój brat Iwo – dwulatek.

Ponieważ kolega nie zrozumiał Dorian postanowił wytłumaczyć:

Dorian: Powtarzaj za mną. ONE

Kolega: ONE

Dorian: TWO

Kolega: TWO

Dorian: dwulatek

Kolega: dwulatek

Albo sytuacja na placyku zabaw. Dorian próbował powiedzieć, że chce się ścigać i nieźle mu to wyszło: „ONE, TWO, THREE, START!

Takie banalne, ale tego nie nauczy się na lekcjach, do tego potrzebny jest kontakt z innym dzieckiem.

Dorian poszedł do szkoły w Norwegii i mimo że jego angielski był bardzo podstawowy to wystarczający, aby się dogadać z nauczycielami i przetrwać pierwsze miesiące.

No i ostatnia rzecz, choć właściwie najważniejsza. Dorian zaprzyjaźnił się tam z wieloma dziećmi i mam nadzieję, że kontakty te utrzymają się bardzo długo. Tym bardziej, że... ja też poznałam tam wspaniałych ludzi i niekiedy zastanawiam się kto bardziej tęskni za Rainbow: Dorian czy ja ;-)

Pozdrowienia dla całej ekipy! Jesteście cudowni i zamieniacie przedszkole w ważną część życia nie tylko dziecka, ale też rodzica :-)

 

Agnieszka Małecka

 

 

Uważam, że dzieci w Rainbow są bardzo zadowolone, motywowane i aktywowane na szereg sposobów. Atmosfera w przedszkolu sprzyja zdobywaniu przez nie pewności siebie, co jest bardzo ważne dla budowania ich asertywnej osobowości.

 

Jędrzej Małecki

 

15 marca 2013