Historia
W grudniu 1990 roku na krakowskim Kazimierzu przy ulicy Meiselsa 18 powstał „Klub Przedszkolaków u Krakowiaków”. Założyły go dwie absolwentki psychologii: Basia Turopolska i Iza Marcinkowska-Serwatka.
Początkowo dzieci uczyły się tam języka angielskiego. Spotkaniom towarzyszyły zabawy, piosenki, wierszyki w języku angielskim. Dzieci bawiły się „podróżując” po świecie i poznając różnorodne zwyczaje. Klub był otwarty i gotowy do przyjmowania dzieci z zagranicy, bowiem obie Panie, założycielki Klubu, mówiły płynnie po angielsku. W konsekwencji do naszej grupy zaczęły dołączać dzieci nie mówiące po polsku.
Świat stawał się bliższy, a język angielski łączył dzieci z różnych kultur i tradycji. Dlatego w 1996 roku klub zmienił nazwę na „Rainbow”. Angielski szyld miał uwypuklić językowy charakter przedszkola, a symbolika tęczy podkreślała to co łączy, a nie dzieli.
Jeszcze w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych do Rainbow dołączyli native speakerzy z Wielkiej Brytanii, sprawiając, że przedszkole nabrało międzynarodowego charakteru. W owych czasach Klub Rainbow był jedynym w Krakowie miejscem dla przedszkolaków, gdzie nauczanie języka angielskiego było wkomponowane w codzienny rozkład zajęć. W roku 2001 przedszkole Rainbow zostało wpisane do rejestru przedszkoli niepublicznych w Krakowie. Program edukacyjny przedszkola rozszerzył się o ministerialną podstawą programową, jednak przedszkole zachowało swój wyjątkowy, językowy charakter.
Dzięki językowi angielskiemu do Rainbow, oprócz dzieci polskich, chodziły też dzieci z wielu innych krajów świata: z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Belgii, Danii, Czech, Turcji, Szwecji, Argentyny, Wietnamu, Korei Południowej i Japonii.
Przez ponad 30 lat wszyscy uczestnicy życia w Rainbow – Dzieci, Rodzice i Nauczyciele – tworzyli wspaniałą atmosferę współpracy, tolerancji i przyjaźni, przyczyniając się do sukcesu przedszkola.
Najstarsi wychowankowie Rainbow skończyli już studia i pracują, ale w ich sercach i pamięci pozostały wspomnienia z dawnych, dobrych czasów w przedszkolu.